„Wodę zamieniłeś w wino
Ślepi przy Tobie znów widzą, któż jest jak Ty? Tylko Ty?
Blaskiem rozświetlasz ciemności
Człowiek powstaje z marności, któż jest jak Ty? Tylko Ty?

Nasz Bóg jest wielki, nasz Bóg jest silny
Boże nikt inny nie równa się z Tobą.
Nasz Bóg uzdrawia, jest wszechmogący.
Nasz Bóg, Nasz Bóg…”— Exodus 15 – Nasz Bóg

To już drugi spacer z modlitwą który odbył się w naszej parafii w sobotę, 26 sierpnia 2017r. Tytuł spaceru to „Wino w życiu mężczyzny”, i jak to zostało przedstawione w ogłoszeniu, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie jak zwykła „wodę” w naszym życiu przemienić w „wino” o klarownym i wyjatkowym smaku.

Nasze rozważania rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu z Księgi Madrości 6 rodział, 12-19.

Zachowujac regułę milczenia rozważaliśmy te słowa, które do nas kieruje Pan Bóg aby na kolejnym przystanku przeczytać fragment Pisma Świętego opisujacy pierwszy cud który Pan Jezus dokonał w Kanie Galilejskiej (J 2, 1-12). W grupach rozważaliśmy słowa Pisma i dzieliliśmy się przemyśleniami o tym jak te słowa odnoszą się do naszego życia i do nas samych. Będac w tak pięknym miejscu jakim jest Worth Matravers, mogliśmy dziękować Bogu za to co stworzył i co dał nam w posiadanie.

Spacer z modlitwą dla mnie osobiście stał się refleksją nad moim małżeństwem i potwierdzeniem, że aby „woda” mogła zamienić się w „wino” to muszę dać prowadzić się Panu Jezusowi w każdej dziedzinie mojego życia i czerpać z jego łaski aby umieć dziękować za żonę i dzieci, umieć przebaczać i prosić o przebaczenie a także kochać bez warunków. Cytując słowa kardynała Johna H. Newmana „Być człowiekiem to zmieniać się, być doskonałym to zmieniać się wiele razy”, dla mnie odpowiedź na pytanie jak zwykłą „wodę” przemienić w „wino” tkwi w nieustannym słuchaniu słów Pana Boga i nawracaniu się na podstawie Jego nauki.

DPC