Domowy Kościół jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, czerpiącą z bogactwa charyzmatu Oazy i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame.

Wspólnotę Domowego Kościoła tworzą małe grupy, nazywane kręgami. Każdy taki krąg tworzony jest przez 4 do 7 małżeństw, które spotykają się co miesiąc, aby w duchu Bożej miłości wspólnie czytać Słowo Boże, modlić się oraz dzielić się swoim życiem, tym codziennym jak i tym duchowym i by w ten sposób odczytywać Bożą wolę wobec swoich małżeństw i ich dalszej drogi.

Logo Domowego KościołaW naszej parafii Domowy Kościół powstał we wrześniu 2016 roku. Każdego miesiąca spotykamy się w domach poszczególnych członków wspólnoty. Jest to ważny czas zarówno dla naszego małżeństwa jak i dla życia naszego kręgu. Przychodzimy na spotkanie z całym ciężarem codzienności: naszymi radościami, troskami, naszą pracą i planami. Przychodzimy jako małżeństwo, przynosząc w sercach nasze dzieci, przyjaciół, nasze relacje, cały wymiar społeczny naszego życia. Przychodzimy, aby spotkać przyjaciół – małżeństwa, które idą z nami tą samą drogą, kapłana, który staje się naszym towarzyszem drogi. Na tych spotkaniach obecny jest także Chrystus, gdy gromadzimy się w Jego imię.

Pomiędzy spotkaniami podejmujemy trud formacji w naszych małżeństwach i rodzinach. Kładziemy w niej nacisk na rozwój i wzrost duchowości małżeńskiej. Chcemy być bliżej siebie, aby wspólnie zbliżać się do Boga oraz, by zacieśniając naszą z Nim relację pogłębiać naszą miłość małżeńska.