Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 23 marca 2018r!

Papież Franciszek na ostatnich Dniach Młodzieży w Krakowie zachęcał nas, abyśmy przestali być Chrzescijanami “kanapowymi” i aktywnie włączyli się w dzieło ewangelizacyjne. W nocy 23-24 marca 2018 nadarza się świetna okazja, żeby wcielić te słowa w życie. Odbędzie się wtedy druga w Bournemouth Ekstremalna Droga Krzyżowa, czyli EDK. Co to takiego?

EDK to nocne przejście dystansu ponad 40km, poczas którego rozważamy stacje drogi krzyżowej. Idziemy w małych grupach (2-5 osób), ale jest to przejście indywidualne, w ciszy. W drodze zmagamy się nie tylko ze zmęczeniem fizycznym, ale również przełamujemy się psychicznie i duchowo. Wysiłek ma pozwolić nam wejść w inny wymiar relacji z Chrystusem.

Idea EDK zrodziła się w 2009r. w Krakowie, z inicjatywy ks. Jacka Stryczka, pomysłodawcy m.in akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Wraz z grupą mężczyzn szukali nowej praktyki religijnej, pozwalającej walczyć z kryzysem ojcostwa i męskości. W zeszłym roku w Polsce i na świecie udział w EDK wzięło wiele tysiecy kobiet i mężczyzn. W tegorocznej edycji, pod hasłem „Droga (Pięknego) Życia”, spodziewane jest około 100 tysięcy na kilkuset trasach w 30. krajach.

Czym NIE jest EDK? Nie jest pielgrzymką. Nie gramy na gitarach, nie śpiewamy, nie gadamy. Nie jest maratonem – nie idziemy dla wyniku. Nie jest też spotkaniem towarzyskim, idziemy w grupie tylko dla bezpieczeństwa.

Będzie daleko, ciemno i będzie boleć. Wtedy zacznie się prawdziwa modlitwa, spotkanie z Bogiem, który przeprowadza nas przez “ciemną dolinę” naszych ograniczeń do nowego świata, poza strefą komfortu. Czy podejmiesz to wyzwanie?

Cel jest jeden – spotkanie Boga.
Bycie z Nim, blisko.

EDK rozpocznie się 23 marca – Mszą Świętą  o godz. 19.00 w kościele St. Edmund Campion (Castle Point).

Dodatkowo, tej samej nocy, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele St. Edmund Campion, dla tych którzy nie mogą uczestniczyć w EDK.

Możesz śledzić najnowsze informacje o EDK Bournemouth na stronie Facebooka pod adresem https://www.facebook.com/bournemouth.edk.

Trasy EDK Bournemouth 2018

1. Trasa Świętego Józefa (ok. 65km): Kościół St. Edmund Campion, Bournemouth → Holdenhurst → Christchurch → Burton → Shirley → Holmsley → Tiptoe → Sway → Dominican Sisters of St. Joseph → Mount Pleasant → Bashley → Beckley → Burton → Christchurch → Hurn → Kościół St. Edmund Campion, Bournemouth.
  2. Trasa Świętego Jakuba z Compostelli (ok. 51km): Kościół St. Edmund Campion, Bournemouth → Holdenhurst → St Catherine’s Hill → Christchurch → Burton → Waterditch → Holmsley Inclosure → Thorney Hill → Waterditch → Burton → Christchurch → St Catherine’s Hill → Hurn → Kościół St. Edmund Campion, Bournemouth.
  3. Trasa Najświętszej Marii Panny (ok. 41km): Kościół St. Edmund Campion, Bournemouth → Holdenhurst → Christchurch → Burton → Shirley → Holmsley → Thorney Hill → Waterditch → Burton → Christchurch → Hurn → Kościół St. Edmund Campion, Bournemouth.
  4. Trasa na wzór EDK (20km): przebieg do potwierdzenia.

Przynajmniej 50% długości Trasy Św. Jakuba będzie przebiegać po bezdrożach (ściezkach i drogach gruntowych, często błotnistych). Trasa ta będzie też miejscami wymagała posiadania umiejętności orientacji w terenie lub odbiornika GPS. Zalecana jest dla nieco bardziej zaawansowanych piechurów.

Pozostałe trasy mają co prawda podobne fragmenty, jednakże przebiegają głównie drogami asfaltowymi o małym lub bardzo małym natężeniu ruchu.

Trasy nadal są w przygotowaniu, ich dokładny przebieg zostanie podany wkrótce. Prosimy śledzić nasz fanpage https://www.facebook.com/bournemouth.edk/ oraz stronę centralną EDK https://www.edk.org.pl/

Zapisz się na EDK Bournemouth!

Aby uczestniczyć w EDK należy zapisać się wypełniając formularz poniżej. Zapisy są wymogiem EDK oraz pomogą organizatorom wykonać odpowiednie przygotowania.