Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego, łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.— C.K. Norwid

Kochani Parafianie!
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. I jak co roku zasiądzie cała Polska i wszyscy Polacy, gdziekolwiek są, do stołu wigilijnego i łamać się będą opłatkiem. A do żłóbka Jezusowego niech popłynie serdeczna prośba, żeby Boża Dziecina dała nam Pokój i Radość i żeby węzłem Miłości połączyła to, co rozdzielone, rozżalone, w rozterce i na rozdrożu.
W ten cichy wigilijny wieczór my również zwyczajem Ojców naszych zasiądziemy do tego stołu, który nas Polaków na całym świecie szczególnie jednoczy. Łamię się z Wami opłatkiem i przesyłam serdeczne życzenia. Niech Bóg spełni Wasze szlachetne pragnienia i tęsknoty. Pokój, Miłość i Łaska Dzieciątka Jezus oraz opieka Jego Najświętszej Matki niech będą zawsze z Wami i z Waszymi rodzinami.

Czas Bożego Narodzenia jest również szczególną okazją do podziękowania tym wszystkim, którzy w kończącym się roku 2018 i przez ostatnie lata pracowali i poświęcali swój czas dla naszej Wspólnoty Parafialnej. Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do wzrostu dobra, składam serdeczne podziękowanie. A z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w imieniu Rady Parafialnej i swoim życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i obfitości Bożych łask.

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA – 24.12.2018

EC godz. 19.00 – Pasterka z kazaniem dla dzieci
SH  godz. 21.30 – Pasterka z kazaniem dla dorosłych
EC godz. 23.30 – Pasterka z kazaniem dla dorosłych

„Wieczerza Wigilijna w polskiej i chrześcijańskiej rodzinie”

BOŻE NARODZENIE – 25.12.2018

AN godz. 09.00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Eweliny Kiersz z okazji imienin
SH godz. 12.30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodz. Graham
Weymouth godz. 16.00 – Za + Aleksandra Gryka w rocz. śm.
EC godz. 19.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opieke Matki Bożej dla Klaudii i Michała Wallicht z okazji 13 rocz. zawarcia Sakramentu Małżeństwa

BOŻE NARODZENIE – 26.12.2018

EC godz. 12.00 – Za + Stanisławę i Józefa Hyra oraz Peter’a Burrows.
EC godz. 19.00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny Tomczyk