Ponowne otwarcie kościołów i uczestnictwo we Mszy św. od 4 lipca

Od 4 lipca możemy uczestniczyć we Mszy św. zachowując wytyczne diecezjalne i rządowe co do liczby osób przebywających w kościele podczas sprawowania Eucharystii. Msze św. będą sprawowane w sobotę o godz. 19.00 w kościele św. Edmunda (Msza św niedzielna) oraz w niedzielę o godz. 9.00 w kościele Annunciation oraz 12.30 (transmitowana również przez internet) i 19.00 w kościele św. Edmunda (z możliwością uczestniczenia we Mszy św. na zewnątrz jeżeli pogoda na to pozwoli).

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi co możemy a co powinniśmy robić podczas Mszy św. Link do dokumentu znajduję się poniżej.

Diocese of Portsmouth Re-opening Guidelines

Kalendarz do zapisów na poszczególne ‘sloty’ w kościele jest podany poniżej. Rezerwacji dokonujemy poprzez kliknięcie na daną datę i godzinę Mszy św. i naciśnięcie guzika ‘New Booking’ lub ‘Create New Booking’. Następnie podajemy imię oraz adres email i klikamy ‘Create Booking’. Jeżeli chcemy otrzymać potwierdzenie rezerwacji możemy zaznaczyć opcję ‘Send email’.

• Prosimy o przyjście 15 minut przed roczpoczęciem Mszy św., tak aby osoba pomagająca w przypisaniu miejsc mogła zdążyć każdemu wskazać miejsce siedzące.
  • ‘Sloty’ można rezerwować dla rodziny w ten sposób, że 2 osoby z tej samej rodziny mogą użyć jeden slot. Rodzina 3 lub 4 osobowa musi już zarezerwować 2 sloty, itd.
  • Przy zapisie potrzeba podać imię oraz adres e-mail. Przy rezerwacji więcej niż jednego slotu można użyć tego samego adresu email ale podać inne imię.
  • Jeżeli pogoda dopisze to jest możliwość uczestniczenia we Mszy św. na zewnątrz kościoła św. Edmunda w niedzielę o godz. 12.30 oraz 19.00 z zachowaniem odległości 1 metr+ (na zewnątrz takie wytyczne będą obowiązywać od 4 lipca). Nie trzeba rezerwować slotów jeżeli planujecie być na zewnątrz, tylko prosimy o przyniesienie krzesełka lub maty do siedzenia. Komunia święta będzie rozdawana na zewnątrz więc prosimy czekać na swoim miejscu, aż ksiądz lub nadzwyczajny szafarz podejdzie do Was.
  • Msza św. o godz. 12.30 oraz wieczorne Msze św w tygodniu o godz. 19.00 będą nadal transmitowane przez Internet. Zachęcamy jednak do uczestniczenia we Mszy św.  fizycznie, aby móc w pełni korzystać z daru jakim jest Eucharystia. Jeżeli nie udało się Wam zarezerwować miejsca w niedzielę a możecie przyjść w tygodniu to bardzo prosimy o dokonanie rezerwacji miejsc w tygodniu.

Kolejne sloty będą dodane w środę wieczorem 12 sierpnia.

• Jest możliwość Spowiedzi świętej każdego dnia od godziny 17.30 do 18.30 w kościele św. Edmunda.
  • W piątki po Mszy świętej wieczornej (godz. 19.00) jest możliwość spowiedzi świętej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30
  • Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem przygotowanym przez Diakon Barry omawiający zasady, którymi powinniśmy się kierować podczas Mszy św.

15 czerwca początek otwierania kościołów w Anglii i Walii.

Rząd oraz władze kościelne ogłosiły, że od 15 czerwca kościoły, które spełniają wymogi bezpieczeństwa będą mogły być otwarte na prywatną modlitwę.

• Do kościoła św. Edmunda możemy przychodzić od poniedziałku, 15 czerwca między godziną 17.30 a 18.30 (również jest wtedy możliwa spowiedź św).
  • W poniedziałki, środy i piątki, angielska parafia ma wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 rano do 9.30 a później Mszę św w kościele św. Edmunda więc jest również możliwość prywatnej modlitwy w tym czasie.

Transmisja Mszy św. w niedzielę będzie o godz. 12.30 z kościoła św. Edmunda przez kanał YouTube  https://www.youtube.com/channel/UCe-vYAyHF5cvDXx-UCfh_Vw

Ofiary na parafię można składać poprzez przelew na konto ‘PCM Bournemouth‘, sort code 30-94-57, account number 00616172 z dopiskiem nazwiska.

Za wszelkie ofiary, Bóg zapłać!