Ogłoszenia – 18/10/2020

1. Harmonogram tygodniowy:
      • Msza święta w tygodniu: środa, czwartek i piątek o godz. 19.00; spowiedź od 18:15.
      • W środę wystawienie NS od godz. 18.00, adoracja w ciszy, w tym czasie okazja do spowiedzi do 19.00.
      • W piątek wystawienie NS po Mszy do godz. 20:00
      • Niedzielne Msze Święte: W sobotę o 19.00, w niedzielę 9.00, 12.30 i 19.00
      • Na Msze Święte rezerwujemy sloty.
    2.  Przypomnienie zasad dotyczący pandemii:
      • Prosimy o zapisy na każdą Mszę św. Niedzielną oraz w tygodniu. Sobotnia Msza św. Wieczorna jest Mszą św. Niedzielną. W sobotę o 19.00 u św. Edmunda, w niedzielę o 9.00 w Annunciation i o 12.30 i 19.00 u św. Edmunda.
      • Mamy obowiązek noszenia maseczek i dezynfekcji kościoła po zakończonych modlitwach.
      • Poszukujemy wolontariuszy na Msze św. niedzielne 12:30 i 19:00.
    3. Wspólny różaniec od środy do niedzieli o godz. 18.30.  Zostały dwa tygodnie tego różańcowego miesiąca zapraszam do wspólnej parafialenj modlitwy.

4. Zbliża się  listopad, nasz szczególny miesiąc modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się przy wyjściu z kościoła. Wszystkie ofiary składane z tej okazji, są przeznaczane jak każdego roku na kształcenie nowych pokoleń chrystusowców.

5. Wiadomość od grupy WiaryGodni: “Kochani. Pomimo przeciwności losu startujemy z kolejną odsłoną akcji “GODni Pamięci – ocalmy polskie groby od zapomnienia”. W tym roku, z racji obostrzeń sanitarnych związanych z COVID-19 nieco inaczej, ale z równym zaangażowaniem odwiedzać będziemy polskie groby w Dorset i nie tylko. Zgodnie z najnowszymi rekomendacjami Rządu Wielkiej Brytanii (które możecie znaleźć tutaj: https://www.gov.uk/coronavirus), nie możemy, jak w latach poprzednich w większych grupach odwiedzać naszych cmentarzy.
Chcieliśmy więc zaprosić Was do indywidualnego, rodzinnego przeżywania tego czasu i współtworzenia razem z nami „Wirtualnej Księgi Pamięci”. Kochani, podobnie jak w latach poprzednich zapalimy znicze i uporządkujemy groby Polaków spoczywających na cmentarzach w: Poole (Poole Cemetary, Branksome Cemetary); Bournemouth (East Cemetary, Kinson Cemetary, Wimborne Road Cemetary i North Cemetary); Christchurch (Christchurch Cemetary); Mając informacje o polskich grobach chcielibyśmy również rozszerzyć naszą akcję na cmentarze w Dorchester, Shaftesbury, Warmell, Aldershot, Andover, Haslar i Netley. Chcieliśmy podziękować @Dorset Polish Centre, które kolejny już rok wspierają naszą akcję zapewniając znicze i aktywnie angażując się w oprawę medialną wydarzenia, jak również @Ambasadzie RP za rokroczne wsparcie i patronat nad naszym projektem. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w akcję porządkowania grobów oraz wszystkich tych, którym na sercu leży budowanie naszej wspólnoty w Wielkiej Brytanii poprzez kultywowanie i przekazywanie pięknych polskich tradycji młodszym pokoleniom.”

List Gratulacyjny Ministra – WABŻ

6. W ramach “40 days for life” spotykamy się pod kliniką aborcyjna BPAS Bournemouth 23-25 Ophir Rd, Bournemouth BH8 8LS na wspólnej modlitwie w intencji dzieci zagrożonych aborcja oraz w intencji ich rodziców i personelu w klinice ku obrony życia dzieci nienarodzonych. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wziąść udział w modlitwie proszę o kontakt z Bogusią pod adresem  40daysforlifebournemouth@gmail.com. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

7. Trwają  zapisy do bierzmowania, (forlmularz dostępny na stornie). Kandydatów już zapisanych u księdza Andrzeja proszę o potwierdzenie swojej chęci przygotowań. Lista zamyka się 31.10.2020.

Kalendarz do zapisów na Msze św.

Kalendarz do zapisów na poszczególne ‘sloty’ w kościele jest podany poniżej. Rezerwacji dokonujemy poprzez kliknięcie na daną datę i godzinę Mszy św. i naciśnięcie guzika ‘New Booking’ lub ‘Create New Booking’. Następnie podajemy imię oraz adres email i klikamy ‘Create Booking’. Jeżeli chcemy otrzymać potwierdzenie rezerwacji możemy zaznaczyć opcję ‘Send email’.

• Prosimy o przyjście 15 minut przed roczpoczęciem Mszy św., tak aby osoba pomagająca w przypisaniu miejsc mogła zdążyć każdemu wskazać miejsce siedzące.
  • ‘Sloty’ można rezerwować dla rodziny w ten sposób, że 2 osoby z tej samej rodziny mogą użyć jeden slot. Rodzina 3 lub 4 osobowa musi już zarezerwować 2 sloty, itd.
  • Przy zapisie potrzeba podać imię oraz adres e-mail. Przy rezerwacji więcej niż jednego slotu można użyć tego samego adresu email ale podać inne imię.
  • Jeżeli pogoda dopisze to jest możliwość uczestniczenia we Mszy św. na zewnątrz kościoła św. Edmunda w niedzielę o godz. 12.30 oraz 19.00 z zachowaniem odległości 1 metr+ (na zewnątrz takie wytyczne będą obowiązywać od 4 lipca). Nie trzeba rezerwować slotów jeżeli planujecie być na zewnątrz, tylko prosimy o przyniesienie krzesełka lub maty do siedzenia. Komunia święta będzie rozdawana na zewnątrz więc prosimy czekać na swoim miejscu, aż ksiądz lub nadzwyczajny szafarz podejdzie do Was.
  • Msza św. o godz. 12.30 oraz  będzie nadal transmitowana przez Internet. Zachęcamy jednak do uczestniczenia we Mszy św.  fizycznie, aby móc w pełni korzystać z daru jakim jest Eucharystia. Jeżeli nie udało się Wam zarezerwować miejsca w niedzielę a możecie przyjść w tygodniu to bardzo prosimy o dokonanie rezerwacji miejsc w tygodniu.
  • Jesli ktoś nie może skorzystać z zarezerwowanego slotu, prosimy o odwołanie zablokowanego miejsca, aby nie blokować i tak nikłej ilosci mijesc w kosciołach.

Kolejne sloty będą dodane w środę wieczorem

Transmisja Mszy św. w niedzielę będzie o godz. 12.30 z kościoła św. Edmunda przez kanał YouTube  https://www.youtube.com/channel/UCe-vYAyHF5cvDXx-UCfh_Vw

Ofiary na parafię można składać poprzez przelew na konto ‘PCM Bournemouth‘, sort code 30-94-57, account number 00616172 z dopiskiem nazwiska.

Za wszelkie ofiary, Bóg zapłać!