Wielki Tydzień – jak go przeżyć? Aby rzeczywiście stał się Wielki a nadchodzące dni Triduum Sacrum stały się święte.

Kilka praktycznych rad jak celebrować Święta Wielkiej Nocy.

Niedziela Palmowa

Jutro (5.04) Niedziela Palmowa. Kolorowe palmy i procesje towarzyszyły religijnemu przeżywaniu tego dnia. Niedziela Palmowa wskazuje liturgicznie na dwa wydarzenia z życia Jezusa:
– Uroczysty wjazd do Jerozolimy – stąd nasze palmy. – Oraz Mękę Pańską, dlatego wsłuchujemy się w jej opis podawany nam według w Ewangelii.
Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) wprowadza nas w misterium Wielkiego Tygodnia.

Co więc robić?

Przygotowywałeś palmę? To nie rezygnuj z tego. Zrób i tym razem, pomimo że nie pójdziesz z nią do kościoła. Przeżyj liturgię z palmą w ręku. Jeśli możesz włącz transmisję ze Mszy Świętej i tak skorzystaj.

W chwili wolnego (a tych chwil mamy więcej niż dotychczas) sięgnij po opis Pasji, w tym roku z Ewangelii św. Mateusza (Mt 26,14-27-66 Opis męki ) i przeczytaj go.
Jeśli jesteś w gronie rodzinnym spróbujcie przeczytać ten opis na role, tak jak byłby odczytywany w kościołach podczas normalnej liturgii.

Niech ta niedziela będzie świąteczna z palmą w ręku i z treścią opisu Męki Chrystusa

Z błogosławieństwem
ks. Łukasz