To już rok od spotkania kiedy to dwunastu braci z naszej parafi brało udział w takim spacerze. W tym roku pragniemy powtórzyć to skromne wydarzenie. Cytując słowa kardynała Johna H. Newmana (1801-1890) „Być człowiekiem to zmieniać się, być doskonałym to zmieniać się wiele razy”.

Tym razem tytuł spaceru jest dosyć kontrowersyjny „Wino w życiu mężczyzny”. Jak uzyskać ten jedyny i unikatowy smak „wina”? To króciutkie zdanie a zarazem pytanie jest tylko metaforą, która może nam pomóc zrozumieć jak ze zwykłych ludzkich decyzji które są czasem tylko zwykłą „wodą”,  może powstać wino o klarownym i wyjątkowym smaku. Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na to pytanie.

Tematem przewodnim do naszych rozważań będą fragmenty Ewangeli z danego dnia. Tym razem będzie to św. Jan 2, 1-12, dodatkowo Iz 25,6-7 oraz 55,1-2 a także św. Łukasz rozdział 14. Te ostatnie tylko pomocniczo jako wsparcie do całości rozważań.

Co do miejsca i czasu oraz dodatkowych szczegółów spotkania inf. podajemy poniżej.

Spotykamy się w sobotę 26.08.2017r na parkingu przy kościele, 481 Castle Lane West, Bournemouth, BH8 9TN o godz. 5.15 rano!!!  Mniej więcej o 5.30 wyjeżdżamy w kierunku miejscowości Worth Matravers, Swanage BH19 3LF, tam na parkingu zostawiamy auta i już pieszo wyruszymy na cztero być może pięcio godzinny spacer. To zależy od tempa i ilości przystanków. Przewidywane są cztery postoje do rozważań słowa Bożego.

Czas zakończenia spaceru to godz. 11.00. Ci z nas którzy zapragną wybrać się na spacer a z jakiegoś powodu nie będą mogli spotkać się pod kościołem, mogą bezpośrednio dojechać do punktu docelowego. Czas dojazdu to około 45-50 min z Bournemouth. Natomiast ci z nas którzy będa mogli zabrać kogoś z sobą niech dadzą znać pod podane niżej dane do kontaktu.

Z dodatkowych informacji które warto wziąć pod uwagę to: obuwie i strój przeciwdeszczowy, Ufamy że pogoda dopisze ale nigdy nic nie wiadomo. Zabierzmy też suchy prowiant i coś do picia w zależności od potrzeb każdego z nas.   Oczywiście wyżej wspomniane wino nie wchodzi w rachubę.

Jeżeli bedą jakieś pytania dotyczące tego skromnego wydarzenia proszę dzwonić pod numer tel. 07565210798 lub wysłać wiadomość na adres podany obok, jaroslaw.koterski@wp.pl